Eko moda ? czyli dobrze ubrany ekolog

Współczesnej mody ? podobnie jak i współczesnej sztuki ? nie grzech nie rozumieć. Niektóre luksusowe ciuchy i dodatki są bowiem naprawdę jak z innej planety (może tam ktoś je ubiera ;)). Ale jeśli w modzie jest coś naprawdę wartościowego, to warto po to sięgnąć. I tak jest właśnie z eko modą ? czyli modą na ekologiczne rzeczy w modzie:) I choć to zdanie jest nieco skomplikowane, jego sens jest prosty ? w branży odzieżowej wreszcie coraz większą wagę zaczęto przywiązywać do ochrony środowiska.

 

            W SZAFIE SZAFIARKI

 

Współczesność może mieć wiele wad, ale jedną zaletę ? wszyscy zdają sobie coraz częściej sprawę, że ochronę środowiska promują nie ludzie z problemami, lecz inteligentne, zatroskane o los naszej planety osoby. I dołączają do tego zaszczytnego grona!

Powstała swoista ?moda na ekologię? i ogólnie na to, co zdrowe. A zatem poza jednym światem, gdzie nikt o nic nie dba, powstaje drugi świat, gdzie ludzie walczą o to, co dobre. I choćby u niektórych walka ta była tylko na pokaz, lepiej pokazywać coś takiego, niż jakieś głupoty!

Czego więc na pewno nie znajdziemy w szafie modnej szafiarki? Naturalnych futer. A co znajdziemy? Ekologiczne tekstylia, pochodzące z bawełny z ekologicznej uprawy. Co to takiego?

 

            BIO TEKSTYLIA ? PRZYSZŁOŚĆ MODY

 

Choć rynek ekologicznych tekstyliów szybko się rozwija, specjaliści twierdzą, że z roku na rok będzie jeszcze lepiej. Bio tekstylia są zatem swoistą przyszłością branży odzieżowej.

Obecnie najbardziej znana i ceniona jest ekologiczna bawełna, ale wymyślane są wciąż kolejne bio materiały. Tkaniny są naturalne i bezpieczne dla zdrowia człowieka – przede wszystkim nie uczulają. Ich wytwarzanie jest również bezpieczne dla środowiska.

Obecnie największym producentem bio bawełny są Indie ? ale wszystkie inne kraje pragną nadążyć za swym konkurentem. W różnych miejscach świata (również w Europie) powstaje mnóstwo firm, które zajmują się wytwarzaniem, przetwarzaniem i sprzedawaniem podobnych materiałów oraz ubrań ? kto wie, może warto przemyśleć ten sposób na biznes? 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *