Orzechy piorące ? proekologiczna alternatywa dla zwykłych detergentów

Soczyste truskawki, kwiat lotosu, guma balonowa, wiosenna łąka, dalekie Indie? producenci płynów do płukania tkanin prześcigają się w wymyślaniu wciąż to nowych zapachów, aby jak najbardziej zaspokoić wyszukane gusta klientów ? w szczególności gospodyń domowych, które dbają o to, by ubrania swoich domowników były zawsze świeże i pachnące. Ciekawe kto z Was zastanawiał się kiedyś jak takie płyny, czy proszki do prania o przepięknych zapachach powstają?

W przeciwieństwie do wielu produktów spożywczych ? do produkcji tego typu produktów nie używa się naturalnych aromatów, soków, ani tym podobnych. Wszelkie zapachy uzyskuje się drogą chemiczną ? na zasadzie prób i błędów łączy się ze sobą pewne związki, które w ostateczności dają nam konkretny zapach. To dlatego, tak często możemy spotkać się z uczuleniami, których źródłem jest nowo wykorzystany proszek do prania czy płyn do płukania, a do prania ubrań niemowlęcych wykorzystuje się proszki na bazie mydła ? zwykłego, podstawowego i nieuczulającego składnika myjącego.

Czego więc używać, jeśli chcemy żyć w zgodzie z naturą i jednocześnie pozbyć się groźby nieprzyjemnej wysypki uczuleniowej? Świetną alternatywą są tutaj orzechy piorące ? pochodzą one z Indii i Nepalu, zawierają naturalny środek powierzchniowo czynny, który świetnie nadaje się do prania. Dostępne są w Polsce w wielu sklepach oraz na allegro.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *