Stary ciuch? To nie problem!

Często jest tak, że ubrania znajdujące się w naszej szafie mają po kilka lat czy sezonów, a ubieranie się w nie przynosi nam już satysfakcji i nie czujemy się w nich dobrze. Mimo, że szafa pełna, nie mamy się w co ubrać, ponieważ w żadnym ciuchu nie będziemy czuli się atrakcyjnie lub wygodnie. Dodatkowym ?problemem? jest sprawa zmieniającej się mody i gustów, dlatego co jakiś czas kupujemy nowy ciuch, a stary upychamy w głąb szafy, po to by za chwilę zdać sobie sprawę z tego, że nasze szafy już pękają i nie mamy gdzie trzymać nowych ubrań.

Tutaj z ratunkiem przychodzą wszelkie portale społecznościowe oraz strony z aukcjami, na których nasze stare, ale wciąż dobre spodnie czy swetry możemy wystawić za niewielką cenę. Zawsze trafi się ktoś, kto nie może pozwolić sobie na kupno nowych rzeczy, a te, wciąż nadające się do noszenia bardzo mu się przydadzą. Innym rozwiązaniem są wydarzenia znane pod ogólną nazwą ?wymiana ubrań?. Są one często organizowane w miejskich domach kultury lub nawet w prywatnych mieszkaniach osób zainteresowanych wymianą ubrań. Transakcja wymienia się tutaj bezgotówkowo i na zasadzie ?ja ci dam to, ty weźmiesz to?. Jeszcze inna droga pozbycia się naszych ubrań to zbiórki dla osób potrzebujących, kontenery Caritasu czy w końcu bezpośrednio odwiedzenie schroniska dla bezdomnych lub domów dziecka.

Starajmy się nie wyrzucać naszych ubrań do śmieci ? szczególnie, jeśli chcemy się ich pozbyć tylko i wyłącznie za sprawą wyjścia fasonu z mody lub wieku. Jeśli nie są zniszczone ? wystawmy je na aukcję lub ofiarujmy w darze ludziom potrzebującym. W ten sposób ? może nawet nieświadomie ? przyczynimy się do polepszenia stanu naszego środowiska, bowiem produkcja i transport nowych spodni do naszego sklepu kosztuje (pośrednio oczywiście) bardzo dużo zużytej wody, paliwa i wielu innych surowców.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *